آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
افغانستان: استقرار شصت هزار نیروی پاکستانی در خط دیورند تبلیغاتی است

افغانستان: استقرار شصت هزار نیروی پاکستانی در خط دیورند تبلیغاتی است

به گزارش خبرگزاری آوا، محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی به رادیو آزادی گفت، اگر پاکستان صادقانه می‌خواهد در برابر تروریستان مبارزه کند باید به‌جای حفظ سرحدات در درون خاک‌اش علیه این گروه عملیات راه اندازی کند.

او افزود:”گاهی می‌گویند که ۶۰ هزار نفر جابه‌جا می‌شود، گاهی سیم خادار و کانال‌ها، اما تأثیرات عملی در مبارزه با تروریزم دیده نشده، به شعار‌ها، سخن و جابه‌جا سازی نمی‌شود، راه حل مبارزه با تروریزم اینست که پاکستان در داخل خاک‌اش لانه‌های تروریزم را از بین ببرد.”

این در حالیست که به تازه‌گی برخی رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که پاکستان می‌خواهد ۶۰ هزار سرباز را در سرحد با افغانستان جابه‌جا کند.

آژانس خبری بلومبرگ امریکایی به نقل از یک مقام پاکستانی که نامش ذکر نشده، نوشته است که روند استخدام و آموزش این نیرو ها ۴۰ درصد پیش رفته و این پروسه تا دو سال دیگر تکمیل خواهد شد.

این مقام پاکستانی همچنان گفته است که این تصمیم به هدف جلوگیری از رفت و آمد تروریستان و قاچاق مواد مخدر میان افغانستان و پاکستان اتخاذ شده‌است.

در این اواخر پاکستان در سطح بین‌المللی منحیث کشور حامی تروریزم شناخته شده‌است و حکومت افغانستان بارها گفته است که موجودیت لانه‌های امن تروریستان در خاک این کشور نمونۀ از حمایت این کشور از تروریستان است.

اما مقامات پاکستانی همواره این اظهارات را رد کرده‌است.

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »