آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
امضای تفاهم‌نامه بازسازی و احیای بند دهله قندهار/ ظرفیت این بند، ۵۰۰ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد

تفاهمنامه بازسازی و احیای بند دهله ولایت قندهار پنجشنبه(۱۷ عقرب) با حضور محمد اشرف غنی، رئیسجمهور، میان محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه، شبهم چوهدری، رئیس بانک جهانی در افغانستان و سمویل تومیوا، رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان، به امضا رسید.
 
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک بیانیه ریاست جمهوری در این مورد آمده است: به تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷، بانک انکشاف آسیایی(ADB)  با شرکت‌های مشترک FCG  ANZDEC و افغان‌ ترین برای تکمیل دیزاین بلند بردن ارتفاع بند دهله قندهار قرارداد نمود که به تاریخ ۳۱ اگست ۲۰۱۹ اختتام خواهد یافت و هزینه آن در حدود ۴۰۰ میلیون دالر امریکایی می‌باشد که از سوی بانک انکشاف آسیایی و بانک جهانی تمویل می‌گردد.
 
بر اساس این تفاهم‌نامه، کارهای ساختمانی بند دهلۀ قندهار در چهار مرحله تکمیل می‌گردد که در مرحله اول کاسۀ بند به ارتفاع ۱۲ متر بلند برده می‌شود که در نتیجه آن، ظرفیت کاسه ذخیره آب از ۲۹۸ میلیون متر مکعب به ۷۹۸ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.
 
مرحله دوم آن آبیاری و زراعت می‌باشد که نظر به برآورد شرکت، ۲۰ هزار هکتار زمین دیگر تحت آبیاری قرار می‌گیرد. در مرحله سوم آب‌رسانی شهر قندهار و قریه‌جات همجوار آن تأمین می‌گردد و در مرحله چهارم، تولید برق و توزیع آن به شهر قندهار است که نظر به برآورد ابتدایی شرکت متذکره، ۲۴ میگاوات خواهد بود.

 

 ارسال در حدود 2 ماه قبل  ادامه مطلب »