آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
انتقاد شماری از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان بغلان از تقلب در انتخابات

انتقاد شماری از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان بغلان از تقلب در انتخابات

شماری از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت بغلان، از تقلب در انتخابات این ولایت انتقاد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، شماری از نمایندگان  سندهایی را نشان می‌دهند که ظاهراً رییس کمیسیون مستقل انتخابات در بغلان نیز کاربرد تقلب را در شماری از مرکزهای رأی‌دهی این ولایت تأیید کرده‌ است.

این نامزدان می‌گویند که ۲۵مرکز رأی‌دهی در پنج ولسوالی این ولایت در روز انتخابات مجلس نمایندگان، بسته بوده و صندوق‌‌های رأی‌دهی این مرکزها از سوی زورمندان پر شده‌اند.

عزیز الرحمان سخی زاده، یکی از این نامزدان گفت: مصاحبه رییس کمیسیون ولایتی را ما داریم که به صورت واضح بیان می‌کند که هیچ نوع انتخاباتی در تاله و برفک نشده و مورد قبول ما نیست و آرایی که به نام تاله و برفک می آید باطل است.

حمیرا کهزاد، نامزد دیگر نیز افزود: نه تنها که در تاله و برفک نشده که در خوست، بغلان مرکزی بعضی از قسمت‌های پلخمری و ولسوالی‌های دیگر هم تقلب صورت گرفته است.

اما، مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات، عنوان کردند: به این شکایت‌ها رسیدگی خواهد شد و این کمیسیون شفافیت را تأمین خواهد کرد.

سید حفیظ الله هاشمی، کمیشنر کمیسیون انتخابات  نیز بیان داشت: اگر موارد سوء استفاده و یا هم کسانی نزد وکلا و ملاقات‌ها است به خاطر رشوت و فساد لطفأ به نهادهای کشفی و استخباراتی در میان بگذارید،  این اظهارات در این شرایط به خیر این پروسه نیست.

نامزدان ولایت بغلان،نیز اظهار داشتند: اگر کمیسیون انتخابات آرای سفید ‌وسیاه را جدا نسازد، اعتراضات گسترده‌یی را راه اندازی خواهند کرد.

 ارسال در حدود 1 ماه قبل  ادامه مطلب »