آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
با وجود مقابله با داعش، تروریسم همچنان خطرناک است

با وجود مقابله با داعش، تروریسم همچنان خطرناک است

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: با وجود موفقیت‌ها در مقابله با گروه تروریستی داعش”>داعش، تروریسم همچنان برای دنیا خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست با رهبران سازمان‌های اطلاعات، امنیت و اجرای قانون گفت: صرف نظر از تحقق موفقیت‌های چشمگیر در مبارزه با داعش”>داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در روسیه، تروریسم همچنان در سراسر دنیا و بدون استثنا برای همه کشورها بسیار خطرآفرین است.

وی افزود: گروه‌های تروریستی با وقایع متفاوت سازگاری پیدا کرده و منابع و کانال‌های خود را برای دستیابی به تامین بودجه و حمایت تکنولوژیک و مادی از طریق فعالیت گسترده در زمینه قاچاق مواد مخدر و انجام جنایت‌های سازمان یافته توسعه می‌دهند.

وزیر خارجه روسیه  ادامه داد: تروریست‌ها در سوریه و عراق به دریافت حمایت از خارج از جمله دریافت سلاح ادامه می‌دهند.

لاوروف تصریح کرد: امکانات گروه‌های تروریستی برای تامین بودجه خود بسیار تضعیف شده‌ اما هنوز مقاومت آنها در منطقه شکسته نشده و یکی از دلایل این مساله حمایت مالی خارجی از جمله ارائه سلاح به این گروه‌هاست.

وی با بیان اینکه تروریست‌ها از جامعه بین‌الملل به خاطر اینکه همه کشورها به قوانین لازم و اقدامات قانونی در سطح ملی تکیه ندارند، سوء استفاده می‌کنند، خواستار همکاری بین‌المللی سازنده و شفاف از جمله درخصوص تبادل کمک‌های قانونی و اطلاع‌رسانی به موقع درخصوص اقدامات تروریست‌ها و تحویل آنها شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هم با ارسال پیامی به این نشست خواستار اعتمادسازی میان کشورها به منظور ایجاد راه‌کار برای قطع کانال‌های حمایت از تروریست‌ها شد.

در این پیام آمده است: گروه‌های تروریستی فعالیت‌های خود را از جمله در فضای اطلاعات بین‌المللی گسترش می‌دهند و همین امر تقاضاها از سازمان‌های امنیتی و سازمان‌های اجرای قانون و ضرورت متحد کردن تلاش‌ها برای مقابله با تهدیدها و چالش‌های امنیتی را افزایش می‌دهد.

الکساندر پورتنیکوف، مدیر دستگاه امنیت فدرال روسیه نیز در این نشست از وجود نشانه‌ها از اتحاد دو گروه تروریستی داعش”>داعش و القاعده از جمله در فضای رسانه‌ای خبر داد.

وی افزود: همبستگی غیر علنی میان دو گروه تروریستی مذکور در فضای رسانه‌ای جریان دارد چرا که دو طرف با وجود اظهارات درباره وجود اختلافات ایدئولوژیک به دنبال انتشار اسلام رادیکالی و به خدمت گرفتن نیروهای جدید هستند.

 ارسال در حدود 2 ماه قبل  ادامه مطلب »