آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
بخاطر دادخواهی‌های برحق، از لیست نهایی نامزدان پارلمان حذف شده‌ام

بخاطر دادخواهی‌های برحق،  از لیست نهایی نامزدان پارلمان حذف شده‌ام

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،فوزیه کوفی؛ نماینده بدخشان که از سوی کمیسیون ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی با ۲۴ تن از نامزدان دیگر انتخابات مجلس‌نمایندگان از فهرست نهایی حذف شده است، گفت: حکومت بخاطر دادخواهی‌های برحق‌اش در طول وکالت و ممانعت او از توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی نام‌اش را از لیست نهایی نامزدان پارلمان حذف کرده‌است.

وی افزود:  او مانع اتحادیه اروپا برای حمایت مالی از پروسه توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی شده است که این امر سران حکومت افغانستان را خشمگین ساخته است.

کوفی خاطر نشان ساخت:  او در طول چندسال وکالت کارهای بنیادی را برای شهروندان انجام داده و مردم نیز هم‌اکنون با دادخواهی و حمایت از او نمی‌گذارند تا یک حلقه خاص اسمش را از فهرست نهایی نامزدان حذف کنند.

نماینده بدخشان در مجلس نمایندگان به اتهامات وارده مبنی بر اینکه او افراد مسلح غیر مسئول دارد، اشاره کرد و افزود: در حال حاضر اشخاص زیادی در شهر کابل نفرات مسلح غیر مسئول دارند اما هیچ کسی از آنان در مورد پرسش نمی‌تواند.

وی عنوان کرد: شخص او یک نفر مسلح غیر مسئول ندارد و ادعا در این مورد حقیقت ندارد.

گفتنی است: روز شنبه هفته‌ی جاری یک کمیسیون ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی در کشور ۲۵ تن از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان را از فهرست نهایی حذف کرد.

اسامی الله گل مجاهد نماینده مردم کابل در پارلمان، فوزیه کوفی نماینده مردم بدخشان، سید جعفر نادری، شاه وزیر تره خیل، شیر ولی احمدزی، گل مراد، مجیب الرحمان سمکنی و بشیر قانت در میان حذف شدگان‌ دیده می شود.

شایان ذکر است: خانم کوفی در دو دوره گذشته عضو مجلس نمایندگان افغانستان بوده و از زنان فعال سیاسی افغانستان و فعالان بین‌المللی حقوق بشر به شمار می‌رود.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »