آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
حمایت رؤسای جمهوری هند و تاجیکستان از روند صلح افغانستان به رهبری دولت

حمایت رؤسای جمهوری هند و تاجیکستان از روند صلح افغانستان به رهبری دولت

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روز گذشته(سه‌شنبه، ۱۷ میزان)، “رام نات کوویند” رئیس جمهوری هند در سفیری به تاجیکستان، با امامعلی رحمان، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار طرفین نسبت به همکاری‌های متقابل میان دو کشور برای مبارزه با تروریسم و برقراری صلح در افغانستان تاکید کردند.
 
به دنبال این دیدار، رییس‌جمهور هند در گفت‌وگو با رسانه‌ها خاطرنشان کرد، هند و تاجیکستان می‌توانند با ارتقا و توسعه کریدور حمل و نقل شمال به جنوب و دیگر مسیرهای ارتباطی مانند بندر چابهار، روابط میان یک‌دیگر را افزایش دهند.
 
به گزارش ایرنا، به گفته وی، هند از اقدامات ضد تروریستی و افراط‌گرایی تاجیکستان در راستای برقراری صلح و امنیت در این کشور حمایت کرده و امیدوار است همکاری‌های دو کشور به پایان فعالیت جریان‌های تروریستی در منطقه منجر شود.
 
رام نات در ادامه افزود، هند از روند صلح افغانستان به رهبری خود دولت افغانستان حمایت می‌کند و با توجه به مذاکرات ما با مقامات تاجیکستانی هر دو کشور برای برقراری صلح در افغانستان و به دست آوردن صلح ملی تلاش می‌کنیم.
 
امام‌علی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان نیز طی سخنانی راهکارهای غیرنظامی مانند تقویت زیرساخت‌های انرژی و حمل و نقل را باعث برقراری ثبات و امنیت در افغانستان دانست.
 
این در حالی است که هند در ۱۵ سال اخیر روابط و همکاری‌های نظامی با تاجیکستان داشته است.
 
تاجیکستان در زمان درگیری جبهه مقاومت افغانستان با گروه تروریستی طالبان از جبهه مقاومت پشتیبانی می‌کرد، در این بین با توجه به دشمنی مشترک تاجیکستان با طالبان در آن دوران و کمک دو کشور به اتحاد شمال، روابط امنیتی دوشنبه ـ دهلی‌نو افزایش یافت و این روابط هم در طول یک دهه گذشته سیر صعودی داشته است.
 

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »