آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
خشم سناتوران از عدم حضور مسئولین ارشد امنیتی در نشست علنی این مجلس

خشم سناتوران از عدم حضور مسئولین ارشد امنیتی در نشست علنی این مجلس

عدم حضور مسئولان ارشد امنیتی در صحن علنی امروز سه‌شنبه(۱۵ عقرب) مجلس سنا، خشم سناتوران را به دنبال داشت. این سناتوران بر حضور این مسئولین در نشست آینده خود تأکید کردند.
 
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در نشست علنی امروز مجلس سنا که به ریاست محمد علم ایزدیار، نایب اول مجلس برگزار شد، قرار بود اوضاع امنیتی کشور در حضور مسوولان رده اول امنیتی و دفاعی کشور به بررسی گرفته شود؛ ولی این مسئولان در این جلسه شرکت نکرده بودند.
 
سناتوران عدم حضور مسئولین امنیتی را مورد انتقاد قرار داده، آن را تمرد از قانون اساسی دانسته و تأکید کردند که مسئولین ارشد امنیتی در نشست آینده این مجلس اشتراک ورزیده و به پرسش‌های سناتوران پاسخ ارایه دهند.
 
از سوی دیگر، در نشست علنی امروز مجلس سنا، سناتوران اظهارات طاهر اشرفی، رییس شورای علمای پاکستان را پس از قتل مولانا سمیع‌الحق، رییس جمعیت علمای این کشور در مورد شدت بخشیدن جنگ در افغانستان، غیرمسوولانه و مداخله در امور افغانستان دانسته، تاکید کردند که شورای علمای افغانستان باید در برابر آن موضع‌گیری جدی نماید.
 
هم‌چنین اعضای مجلس سنا از افزایش تحرکات مخالفین مسلح و تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در برخی ولایات کشور ابراز نگرانی کردند. به گفته این سناتوران، وضعیت امنیتی ولایت بادغیس وخیم بوده، راه‌های مواصلاتی من‌جمله مسیر ولایت فاریاب مسدود می‌باشد، تحرکات مخالفین در مسیر شاهراه عمومی کابل- قندهار بیشتر شده و همچنان تلفات زیادی به نیروهای پولیس سرحدی  در ولایت فراه وارد شده که باید رهبری سکتور امنیتی تدابیرلازم و قابل قبولی را در برابر این وضعیت اتخاذ نماید.
 
سناتوران در بخش دیگر از نشست علنی خود، بر تفکیک آرای پاک و ناپاک انتخابات پارلمانی تأکید کردند و خواستار شدند صندوق‌های قرنطین شده در حضور ناظرین ملی و بین‌المللی و ناظرین و مشاهدین احزاب بررسی گردد.
 
در جلسه امروز مجلس سنا، در مورد چگونگی پروسه صلح افغانستان و نشست احتمالی مسکو نیز بحث شد و سناتوران خاطرنشان کردند که این نشست باید با مشورت حکومت افغانستان صورت گیرد.
 

 ارسال در حدود 2 ماه قبل  ادامه مطلب »