آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
در افغانستان باختیم/ واشنگتن در برابر طالبان درمانده شده است

در افغانستان باختیم/ واشنگتن در برابر طالبان درمانده شده است

در پی حمله دو روز پیش گروه تروریستی طالبان به نشست مقامات امنیتی افغانستان و فرمانده نظامی امریکا در قندهار، توماس جوسلین تحلیلگر دفاعی امریکا طی مقاله ای به شکست امریکا در جنگ افغانستان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، طبق نظر توماس جوسلین که در مجله هفتگی ویکلی استاندارد به چاپ رسیده است طالبان به خوبی به شکست امریکا در جنگ افغانستان و نزدیک شدن به خروج نیروهای امریکا از این کشور پی برده است و در نتیجه درصدد جولان دادن نیروهای تروریستی خود برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم در روز برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان است.

به گزارش مجله ویکلی استاندارد، امریکا در جنگ افغانستان شکست خورده است اما حاضر به قبول این شکست نیست و اصرار به بن بست رسیدن بحران در افغانستان دارد.

این نشریه امریکایی با اشاره به ترور جنرال عبدالرازق اچکزی فرمانده پولیس قندهار نوشت، داو باتلر سخنگوی نیروهای امریکا در افغانستان به جای محکوم کردن ترور فرمانده پلیس قندهار در حملات روز گذشته، این حمله را رویدادی «افغان علیه افغان» توصیف کرده است.

ویکلی استاندارد ادامه داد: واکنش امریکا زمانی معنا دارتر می‌شود که بفهمیم واشنگتن در برابر طالبان درمانده شده است.

در ادامه این یادداشت نیز آمده است که ترامپ از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش تاکنون به افغانستان سفر نکرده و به ندرت درباره این کشور صحبت می‌کند و گفت‌ و گویی نیز در باره چون و چرایی لزوم پیروزی امریکا در افغانستان وجود ندارد و در مقابل آن نیز فرماندهان نظامی امریکا تاکید بر پایان دادن جنگ در این کشور دارند.

توماس جوسلین با اشاره به اظهارات جنرال جان نیکلسون، فرمانده سابق نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نوشت، زمان پایان دادن به جنگ افغانستان فرارسیده است و ما بازنده این جنگ هستیم.

توماس جوسلین تصریح کرد: دولت ترامپ مانند دولت پیشین خود در پی یافتن راه خروج از افغانستان است و طالبان نیز با درک این موضوع از دیکته کردن شرایط خروج امریکا خرسند است و این چیزی است که مقامات امریکایی و طالبان در حال گفت‌وگو درباره آن هستند.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »