آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
رئیس جمهور بعد از سفر به غزنی، ۲۰ میلیون دالر برای بازسازی ساختمان های اداری اختصاص داد

رئیس جمهور بعد از سفر به غزنی، 20 میلیون دالر برای بازسازی ساختمان های اداری اختصاص داد

رئیس جمهور که صبح امروز به ولایت ناآرام و جنگ زده غزنی سفر کرد در اولین جلسه با مقامات، ۲۰ میلیون دالر به صورت فوری به بازسازی ساختمان های اداری اختصاص داد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس جمهور در رأس یک هیأت صبح امروز به غزنی رفت.

وی در جریان سفر در جلسه اداری این ولایت شرکت کرد و گزارش وضعیت عمومی شهر غزنی را شنید.

وحیدالله کلیمزی والی غزنی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عمومی شهر غزنی، گفت که سیستم آب رسانی، برق و مخابرات فعال گردیده است، اما نیاز به کار بیشتر دارند.

رئیس جمهور غنی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی در ولایت غزنی، گفت: ۲۰ میلیون دالر به شکل فوری بخاطر بازسازی ساختمان های اداری و دیگر بخش های شهر غزنی اختصاص داده می شود.

وی به وزارت های زارعت، صحت عامه، انرژی و آب و مخابرات هدایت داد تا روند کمک های عاجل در بخش رسانیدن آب آشامیدنی، کمک های صحی، برق و مخابرات را تسریع نمایند.

ولایت غزنی از چندین روز به این سو درگیر جنگ با طالبان است. ۶ روز پیش طالبان با حمله گروهی به این شهر، بخش هایی از مرکز غزنی را تصرف کردند و تأسیسات زیربنایی را تخریف و به صدها دکان و اماکن تجاری خسارت وارد کردند.

اکنون شهر غزنی تا حدودی روی امنیت را به خود دیده اما در اطراف شهر و ولسوالی ها هنوز طالبان حضور گسترده دارند و جنگ های پراکنده گزارش می شود.

 

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »