آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
سفر هیأت اقتصادی ترکیه به کابل؛ ترک‌ها برای سرمایه‌گذاری در افغانستان آماده اند

سفر هیأت اقتصادی ترکیه به کابل؛ ترک‌ها برای سرمایه‌گذاری در افغانستان آماده اند

به گزارش مانیتورینگ آوا، فتح متین؛ معین وزارت اقتصاد ترکیه که در رأس یک هیأت از سرمایه‌گذاران سکتور خصوصی آن کشور به کابل آمده و روز یکشنبه (۲۶ حمل) با اشرف غنی؛ رییس جمهور در ارگ دیدار کرد.

معین وزارت اقتصاد ترکیه با ابراز خرسندی از سفر به کابل گفت: ما با برخی اعضای کابینه دولت افغانستان و سکتور خصوصی دیدارهایی خواهیم ‌داشت تا راه‌های بهتر سرمایه‌گذاری را مشترکاً جستجو نماییم.

در این دیدار روی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترکی بحث شد.

اشرف غنی، ضمن تأکید بر گسترش بیشتر روابط به خصوص در عرصۀ تجارت و سرمایه‌گذاری، گفت که ترکیه تجارب موفقس در این زمینه‌ها دارد و می‎تواند در توسعه بیشتر روابط دو کشور مفید واقع شود.

وی افزود که فرصت‌های فراوان سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش‌های انرژی، تولید وسایل الکترونیک برای سکتور انرژی، مخابرات، فایبر نوری، پروسس و بسته‌بندی تولیدات زراعتی و ایجاد سردخانه‌ها، تولید سمنت، نساجی و سکتور صحت در افغانستان موجود می‌باشد.

آقای غنی خاطرنشان کرد که حکومت افغانستان سهولت‌های لازم را بخاطر تشویق سرمایه‌گذاران براساس پالیسی‌های موجود در این بخش فراهم می‌سازد و آماده است تا زمینه را برای استفاده از زون اقتصادی آماده کند.

وی علاوه کرد: ما علاقمند سرمایه‌گذاری و مشارکت سکتور عامه و خصوصی هستیم و شرکت‌های ترک و افغان در این عرصه می‌توانند مشترکاً فعالیت‌های مؤثر داشته باشند. وی تجارب ترکیه در عرصه سکتور زیربنا و ترانسپورت و نیز سرمایه گذاری دراین بخش را مهم و مؤثر خواند.

در مقابل، معین وزارت اقتصاد ترکیه گفت که روی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری که مطرح‌شد غور می‌کنیم و سکتور خصوصی ترکیه آماده‌است تا در عرصه‌های مختلف در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

 

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »