آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
شرکت ۳۲۷ هزار نفر از مردم هرات در انتخابات؛ ۴۰ درصد رأی‌دهندگان، زن بودند

شرکت ۳۲۷ هزار نفر از مردم هرات در انتخابات؛ ۴۰ درصد رأی‌دهندگان، زن بودند

کمیسیون انتخابات در هرات می گوید که بیش از ۳۲۷ هزار تن از شهروندان این ولایت در انتخابات پارلمانی شرکت کردند که ۴۰ درصد آن را زنان تشکیل می‌دادند.

 

به گزارش آوا، احمدشاه قانونی؛ رییس کمیسیون انتخابات در هرات گفت که روز گذشته (شنبه)، ۱۵ مرکز رأی دهی به‌دلیل تهدیدات امنیتی بسته ماند. او تصریح کرد: «ما در مجموع ۳۰۰ مرکز رأی دهی داشتیم که از این میان ۲۷۵ مرکز آن باز بود و ۱۵ مرکز آن به‌خاطر مشکلات امنیتی بسته بود.»

 

اما برگزاری انتخابات در ولایت هرات، بدون چالش‌های فنی و امنیتی نبوده است.

 

به گفته مسؤولان دفتر کمیسیون رسید‌گی به شکایت‌های انتخاباتی هرات، تاکنون ۶۰۰ فرم شکایت‌های انتخاباتی توزیع شده است.

 

فاطمه باقری؛ رییس دفتر کمیسیون رسید‌‎گی به شکایت‌های انتخاباتی هرات بیان داشت: «ما ۶۴۹ شکایت را تا عصر روز شنبه مستند ساختیم؛ این شکایت‌ها موارد مختلف را در بر می گرفت؛ از تأخیر در باز شدن مرکزها گرفته تا دخالت بعضی از نامزدان.»

 

جنرال عابد؛ فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر نیز گفت: «روز گذشته از ۱۹ ولسوالی هرات در ۱۱ ولسوالی آن انتخابات داشتیم. در ۱۷ ولسوالی به استثنای مرکز، ما روز گذشته جنگ داشتیم.»

 

انتخابات پارلمانی در هرات، حوالی ساعت هفت صبح روز شنبه آغاز و با  تمدید دو ساعته، ساعت شش شام به پایان رسید؛ اما انتخابات در دو مرکز رأی دهی در ولسوالی‌های ادرسکن و رباط سنگی، روز یکشبنه برگزار شد.

 

 

يکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »