آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
فلفل دم عقربی یک مرد را تا آستانه مرگ کشاند!

خوردن غذاهای تند برای برخی از مردم و فرهنگ‌ها بسیار عادی است اما حتی برای مردم کشورهایی با فرهنگ غذایی تند نیز خوردن برخی فلفل‌ها ریسک بزرگی محسوب می‌شود.

در آخرین چالش آزمودن حد طاقت در برابر غذا‌های تند، یک مرد ۳۴ ساله در آمریکا پس از شرکت در مسابقه خوردن تندترین فلفل‌های جهان با خوردن فلفلی با نام فلفل دم عقربی روانه بیمارستان شد.

این مرد پس از مسابقه به دلیل شدت سردرد روانه اورژانس شد. به گفته پزشک داخلی بیمارستان «هنری فورد» در دیترویت این فرد دو ثانیه پس از خوردن فلفل دم عقربی دچار سردرد طاقت‌فرسایی شد که به سرعت به پشت و گردنش سرایت کرد.

پس از انتقال وی به بیمارستان پزشکان نمی‌توانستند علت این سردرد را متوجه شوند، زیرا هیچگونه علائم آسیب عصبی مانند مشکل در حرف زدن یا ضعف عضلانی و بینایی که می‌تواند به سکته مغزی منجر شود در وی مشاهده نمی‌شد. علاوه بر این در سی‌تی اسکن نیز علائمی از گرفتگی رگ‌های خونی مشاهده نمی‌شد.

اما نهایتا متخصصان این بیمارستان در آزمایش آنژیوگرافی چیزی غیرعادی یافتند؛ تعدادی از شریان‌های مغزی تنگ شده بودند. دکتر جورجی کامینگ، عصب‌شناس تیم معالج این مرد، تشخیص داد که وی مبتلا به سندروم انقباض برگشت‌پذیر عروق مغزی شده است.

مضرات فلفل مجله سلامت متخصص تغذیه فلفل کارولینا ریپر خوردن تندترین فلفل دنیا خواص فلفل اخبار آمریکا

پزشکان می‌گویند این سندرم که در برترین حالت به خونریزی مغزی یا سکته مغزی منجر می‌شود اکثرا در مصرف‌کنندگان مواد مخدری نظیر کوکائین و آنفتامین مشاهده شده و تا کنون هیچ موردی ندیده‌اند که به خاطر خوردن فلفل به این علائم مبتلا شود.

فلفل دم عقربی یا «کارولینا ریپر» که ترکیب دو رگه از فلفل‌ها با نام‌های «قست» و «هابانروز قرمز» است از سال ۲۰۱۳ رکورد دار تندترین فلفل جهان است.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »