آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
مربی استقلال تهران به سرطان مبتلا است +عکس

بیماری مربی استقلال بار دیگر باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای او شده است.

یرزی سانیاک مربی اهل چک تیم استقلال یک ماه است که به دلیل بیماری مادرش به کشورش رفته و دیگر به ایران بازنگشته است. او به مسئولان استقلال و وینفرد شفر گفته بود که پس از دوران نقاهت مادرش به ایران بازمی‌گردد، اما اتفاقات دیگر مانع بازگشت او به ایران شد.

سانیاک سابقه بیماری سرطان داشته و زمانی که به کشورش بازمی‌گردد، متوجه می‌شود که شرایطش خوب نیست. او چند سال پیش با توموری که داشته، مبارزه می‌کند و مدتی هم به وضعیت عادی بازگشته و فعالیت مربیگری‌اش را ادامه می‌دهد، اما ظاهرا دوباره بیماری‌اش عود کرده است.

کمک مربی استقلال بیوگرافی یرزی سانیاک بیماری سرطان اخبار فوتبال داخلی اخبار باشگاه استقلال تهران

اگر چه خودش در این باره اظهارنظر نکرده، اما دو ماه پیش در گفت‌وگو با گروه رسانه‌ای «idnes» جمهوری چک (لینک مصاحبه) در خصوص بیماری‌اش گفته بود: من بلوغ کلاسیک را در واقع تجربه نکردم و آن شرایط مرا مستقیماً به مرحله دیگری‌ از زندگی‌ام برد. تجربه وحشتناکی بود. شرایط تورموشناسی نیمه اول دهه ۹۰ قابل مقایسه با حال نبود و شرایط الان فوق‌العاده شده است. من به سرطان که برخی از ایرانی‌ها هم درگیرش هستند، غلبه کردم و زندگی‌ام را ادامه دادم. چیزهای زیادی از آن بیماری‌ام یاد گرفتم و فهمیدم که هیچ چیز و هیچکسی بیشتر از خود بیمار نمی‌تواند روی خودش تأثیر بگذارد و کاملاً بسته به نگرش شخص خود بیمار دارد.

* خانواده‌تان چطور با این قضیه (رفتن‌تان) کنار آمدند؟

من و همسرم، سه فرزند – دو دختر ۱۶ و ۱۷ ساله و یک پسر ۸ ساله – داریم. خانواده‌ام همیشه از من از جمله تصمیمم برای حضور در استقلال حمایت کرده‌اند. خانواده‌ام در این مدت در کنار من در ایران نبودند، اما حالا که قراردادم را برای دو سال با استقلال تمدید کرده‌ام، این شرایط فراهم شده که خانواده‌ام هر چهار هفته یک‌ بار به تهران سفر کنند. خانواده‌ام اخیراً به قطر آمدند تا بازی ما در لیگ قهرمانان آسیا را از نزدیک ببینند، چون همسرم عاشق فوتبال است. به هر حال به دنبال این هستیم که در آینده با خانواده‌ام در تهران هم اسکی کنیم چون در تهران چندین پیست اسکی خوب وجود دارد.

* در سن هفده سالگی، شما به بیماری سرطان مبتلا بودید و پزشکان تخمین زده بودند که تنها یک سال دیگر زنده خواهید ماند. شما در همان فرایند شیمی‌درمانی گام‌های اولیه برای اخذ مدرک مربیگری را برداشتید. در واقع شما باید به دوران بازیگری خوب‌تان در یونیون برلین پایان دادید. چطور چنین تجربه‌ای در سن جوانی روی مرحله بعدی زندگی‌تان تأثیر گذاشت؟

من بلوغ کلاسیک را در واقع تجربه نکردم و آن شرایط مرا مستقیماً به مرحله دیگری‌ از زندگی‌ام برد. تجربه وحشتناکی بود. شرایط  تورموشناسی نیمه اول دهه ۹۰ قابل مقایسه با حال نبود و شرایط الان فوق‌العاده شده است. من به سرطان که برخی از ایرانی‌ها هم درگیرش هستند، غلبه کردم و زندگی‌ام را ادامه دادم. چیزهای زیادی از آن بیماری‌ام یاد گرفتم و فهمیدم که هیچ چیز و هیچکسی بیشتر از خود بیمار نمی‌تواند روی خودش تأثیر بگذارد و کاملاً بسته به نگرش شخص خود بیمار دارد.

سانیاک سه فرزند دارد و این روزها علاوه بر بیماری مادرش با بیماری خودش هم دست و پنجه نرم می‌کند. این مربی جزو اولین دستیاران خارجی شفر بود که به ایران آمد و جایگاه خاصی هم بین بازیکنان پیدا کرد. او در تمرینات و همچنین آنالیز تیم‌ها کمک شفر بود. با توجه به عدم بازگشت سانیاک، حضورش در استقلال تقریبا منتفی شده و قرار است وینفرد شفر در این خصوص جلسه‌ای برگزار کرده و اگر نیاز به حضور دستیار دیگری داشت، گزینه پیشنهادی‌اش را به باشگاه بدهد. ضمن اینکه قرارداد سانیاک با استقلال در هیئت فوتبال ثبت نشده و پولی هم برای فصل جاری نگرفته تا قرارداد او خود به خود منتفی شود.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »