آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
مرگ ۱۴۱ نفر بر اثر ابتلا به دیفتری در یمن

مرگ ۱۴۱ نفر بر اثر ابتلا به دیفتری در یمن

 وزارت صحت یمن اعلام کرد: از زمان گسترش بیماری دیفتری در یمن طی یک سال گذشته تاکنون ۱۴۱تن که بیشتر آنها کودک هستند بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند .

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، وزارت صحت  یمن  با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شمار مبتلایان به بیماری دیفتری در یمن تاکنون بالغ بر دو هزار و ۵۷۰ تن می باشد که ۱۴۱ تن آنها از جمله شمار زیادی کودک جان خود را از دست داده اند.

این بیانیه افزود: علت اصلی شیوع بیماری وبا و دیفتری در یمن، جنگی است که ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی علیه یمن و مردم آن به راه انداخته و تاکنون آن را ادامه داده است.

سازمان صحت جهانی پیش از این در بیانیه ای اعلام کرده بود، با توجه به اوضاع بحرانی مناطق مختلف یمن، حدود ۱۶ ملیون یمنی نیاز به کمک های صحی دارند.

سازمان مذکور افزود: علاوه بر بیماری وبا، صدها مورد ابتلا به بیماری دیفتری نیز در ۱۵ ولایت  از ۲۲ ولایت یمن مشاهده شده که زندگی دهها تن مبتلایان به این بیماری به مرگ ختم شده است.

سازمان جهانی صحت گفت: بیشترین موارد ابتلا به این بیماری در کودکان بین ۵ تا ۱۵ سال مشاهده شده است.

بر اساس این گزارش نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت یمن از مشکلاتی مانند کمبود غذا، آب آشامیدنی سالم و مراقبت‎‎های صحی رنج می‌برند.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که حدود ۴ سال از آغاز تجاوزگری عربستان سعودی در یمن می‌گذرد و حدود ده‌هزار نفر از مردم این کشور در پی عملیات ائتلاف متجاوز عربستان جان خود را از دست داده‌اند.

عربستان سعودی علاوه بر این با بستن گذرگاه‌های ورودی یمن مانع از ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه به این کشور شده است.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »