آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
مهاجرین افغانستانی دارای کارت آمایش برای دریافت بیمه سلامت اقدام کنند

مهاجرین افغانستانی دارای کارت آمایش برای دریافت بیمه سلامت اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری آوا، در اطلاعیه تصریح شده است،  کلیه اتباع افغانستانی دارنده کارت آمایش ۱۲ می رساند در صورت تمایل به دریافت یا تمدید دفترچه بیمه سلامت می توانند  جهت پیگیری و انجام مراحل اداری آن به دفاتر کفالت مربوطه مراجعه نمایند.
 اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در حالی این خبر را اعلام کرد که چندی پیش ، مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال  ولایت اصفهان  از تمديد يكساله دفترچه بیمه اتباع و مهاجرین خارجی (افغانستانی و عراقی) تحت پوشش بیمه سلامت ساکن در این ولایت خبرداده بود

 به گفته ی وی، قرارداد پوشش بیمه سلامت اتباع خارجی که با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل متحدو سازمان بیمه سلامت ایران و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور منعقد گردیده به مدت یکسال از ۶ ماه حوت ۹۶  تا ۵ حود ۹۷  به مدت یک سال تمدید شده است.

 دفترچه  بيمه سلامت اتباع خارجي صرفا در مراكز دولتي دانشگاهي قابل قبول است و از اين دفترچه هم در بخش بستري ،بستری موقت و سرپايي مي توانند استفاده كنند.

 

به گفته وي، اگر ويزيت بيماران اتباع خارجي تحت پوشش در مراكز دولتي دانشگاهي انجام شده باشد و مهر اين مراكز را داشته باشد دارو را مي توانند در داروخانه هاي خصوصي دريافت كنند اما اگر بيمه شده به مراكز خصوصي، خيريه و حتي عمومي دولتي غيردانشگاهي مراجعه كند نسخه و آزمايشهاي بيمار تحت پوشش غيرقابل قبول خواهد بود.               

                                                          

مهاجرین واجدالشرایط می توانند بدون هیچ گونه محدودیت زمانی  جهت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت با در دست داشتن کارت های آمایش معتبرخود و خانواده هایشان به دفاتر کفالت مراجعه نموده و پس از صدور دفترچه از  خدمات بستری – بستری موقت و سرپایی در شفاخانه های دولتی بهره مند گردند.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »