آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
نتایج یک بررسی؛ اغلب مشکلات ولایت دایکندی از کم‌توجهی حکومت مرکزی است

نتایج یک بررسی؛ اغلب مشکلات ولایت دایکندی از کم‌توجهی حکومت مرکزی است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمد صادق، مسئول موسسه پیام نو طی محفلی که روز گذشته(۱۸ میزان) برای ارائه مشکلات جمع‌آوری شده توسط این موسسه به مسئولان محلی و سکتورهای مربوط در شهر نیلی برگزار شد، گفت: ما نخست کمیته‌های دادخواهی را در هر قریه فعال کرده، به خود ولسوالی گزارش می‌دهیم. بعد از ولسوالی، این مشکلات را با مرکز ولایت شریک می‌سازیم و از حکومت محلی می‌خواهیم تا به این چالش‌ها رسیدگی نماید.
 
وی با اشاره به چالش های ولسوالی‌های ولایت دایکندی گفت، در بخش معارف با کمبود تعمیر مکاتب، عدم وجود معلمین مسلکی، کمبود مواد درسی، عدم نظارت جدی ریاست معارف، عدم طبق درست پروژه‌های مکاتب و قانون‌شکنی توسط مکاتب خصوصی مواجه هستیم.
 
آقای صادق چالش‌های دیگر در ولسوالی‌های این ولایت را در بخش زراعت عنوان کرد و افزود، عدم برگزاری ورکشاپ‌های زراعتی برای دهاقین، توزیع اندک تخم و ادویه‌های زراعتی، نبود سردخانه برای نگهداری میوه‌جات، خشک‌سالی و آفت‌های زراعتی، از چالش‌های دهاقین در ولسوالی‌ها می‌باشد.
 
مسئول موسسه پیام نو برگشت بودجه سالانه انکشافی، عدم انکشاف متوازن در سطح ولسوالی‌ها و تأخیر در آغاز بعضی پروژه‌های بزرگ انکشافی را نیز از دیگر چالش‌های ولایت دایکندی عنوان کرد‌.
 
گفتنی است این برنامه در ولسوالی‌های شهرستان، میرامور، کیتی، خدیر و مرکز ولایت دایکندی اجرا شده است

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »