آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
وزیر خارجه هند: امروزه هیچ کشوری از تروریسم در امان نیست

وزیر خارجه هند: امروزه هیچ کشوری از تروریسم در امان نیست

سواراج امروز ( چهارشنبه) در این کنفرانس که با حضور شخصیت های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی جهان در هند، در حال برگزاری است، گفت: چالش های بوجود آمده از سوی تروریسم در عصر دیجیتال به قدری برای همگان جدی شده است که مبارزه با آن نیازمند یک عزم جدی از سوی همه است چرا که شرایط جدید زمینه را برای افراطی تر شدن تروریسم بیشتر کرده است.

سواراج تصریح کرد: امروزه هیچ کشوری چه بزرگ و چه کوچک از تهدیدات تروریستی در امان نیست، به ویژه اینکه این تهدیدات تروریستی به تدریج می روند تا شکل دولتی نیز به خود بگیرند.

وی اظهار داشت: زمانی بود که فقط چند کشور از جمله هند از تهدیدات تروریستی سخن به میان می آوردند و به همین دلیل هم بود که هند در سال ۱۹۹۶ (۱۳۷۵) پیش نویس کنوانسیون جامع تروریسم بین المللی را برای تحقق عدالت برای همه به سازمان ملل متحد پیشنهاد داد که البته همچنان در حد پیش نویس باقی ماند، چرا که کشورها تا به امروز نتوانستند به یک تعرف مشترکی در باره تروریسم برسند.

وی گفت: امروزه تحمل تروریست ها به ویژه آنهایی که از اقدامات تروریستی به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کنند به قدری در جهان کاسته شده است که دیگر کسی نمی تواند جز با رویکرد نوآورانه و مشارکت پویا برای مبارزه با این پدیده شوم اقدام کند.

وزیر خارجه هند همچنین تاکید کرد: امروزه علاوه بر تهدیدات تروریستی موجود و آنچه که در قالب دیجیتال رخ نموده است، گسترش سلاح های کشتار جمعی و تغییرات آب و هوایی از چالش های عمده ای برای جامعه بین المللی است که چنانچه راهی برای حل آنها اندیشیده نشود همچنان تهدید عمده به حساب می آیند.

چهارمین کنفرانس رایسینا شامگاه دیروز سه شنبه با سخنان نخست وزیر کشور اروپایی ناروی آغاز شد و فردا پنجشنبه به کار خود پایان می دهد.

سخنرانان این کنفرانس با بیش از دو هزار شرکت کننده از ۶۰۰ هیات از ۹۳ کشور جهان، طی سه روز چالش های دهه آینده آسیا و جهان و راه حل های این چالش ها را مطرح خواهند کرد.


چهارشنبه ۱۹ جدی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »