آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
وزیر خارجه چین: تأمین صلح بدون گفتگوهای مستقیم حکومت افغانستان با طالبان ممکن نخواهد بود

وزیر خارجه چین: تأمین صلح بدون گفتگوهای مستقیم حکومت افغانستان با طالبان ممکن نخواهد بود

وزیر خارجه چین در دیدار با مشاور امنیت ملی کشورمان ضمن حمایت از گفتگوهای صلح تصریح کرده که تأمین صلح و ثبات بدون گفتگوهای مستقیم حکومت افغانستان با طالبان ممکن نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در نخستین روز سفرش به بیجینگ، شام امروز با وانگ یی وزیر خارجه جمهوری خلق چین دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر ریاست جمهوری آن کشور انجام شد، دو جانب روی موضوعات مورد علاقه از جمله پروسه صلح به رهبری و‌ مالکیت افغان‌ها، امنیت و ثبات منطقه و‌ نیز تقویت مناسبات دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

داکتر محب از همکاری های چین در بخش های مختلف با افغانستان قدردانی کرد و نقش آن کشور را در عرصه صلح و‌ ثبات و امنیت منطقه، مهم خواند.

در مقابل، وزیر امور خارجه چین ضمن پشتیبانی از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، تاکید کرد که تامین صلح ‌و ثبات بدون گفتگوهای مستقیم حکومت افغانستان با طالبان ممکن نخواهد بود. وی همچنان از کشورهای منطقه خواست تا در این زمینه همکاری صادقانه نمایند.

وزیر امور خارجه چین همچنان گفت که کشورش به همکاری های خود با افغانستان به ویژه در بخش تامین صلح و ثبات پایدار در  این کشور همکاری خواهد کرد.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »