آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
کشته شدن پنج غیر نظامی در عملیات صفر دو، در ولایت ننگرهار

کشته شدن پنج غیر نظامی در عملیات صفر دو، در ولایت ننگرهار

باشندگان ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار می‌گویند که در عملیات قوای خاص نیروهای دولتی به نام “صفر دو”  پنج غیرنظامی کشته شده اند.
این عملیات در آغازین ساعات دوشنبه (۲۲ اکتوبر) در ساحۀ بالا باغ ولسواالی سرخرود انجام شده است که در آن دو غیرنظامی دیگر زخمی شده است.
به گفته باشندگان محل، دو دهقان سالمند، دو رانندۀ موتر و یک دُکاندار، در این عملیات کشته شدند.
مردم محل در احتجاج به کشته شدن این افراد، جنازه های کشته شدگان را در مسیر شاهراه گذاشته و از حکومت خواستند تا جلو تلفات غیرنظامیان را در عملیات نظامی بگیرد.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در صحبت با صدای امریکا کشته شدن پنج غیرنظامی را در این عملیات تایید کرد، اما گفت که عملیات به هدف کشتن افراد مهم استخبارات طالبان راه اندازی شده بود.
آقای خوگیانی گفت که در این عملیات شماری از افراد مهم طالبان کشته شده است، اما جزئیات نداد که اجساد یا زخمیان طالبان کجا است؟
گروه طالبان کشته شدن اعضای خود را در این رویداد تایید یا رد نکرده اند.
چندی پیش ماموریت ملل متحد در افغانستان یا یوناما نیز گزارش داد که تلفات غیرنظامیان در سال روان میلادی در ولایت ننگرهار دوبرابر شده است.
بر اساس گزارش یوناما، از یکم جنوری تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ در افغانستان، ۲۷۹۸ غیرنظامی افغان کشته و ۵۲۵۲ غیرنظامی زخمی شده است که بیشترین تلفات به ترتیب در ولایت های ننگرهار، کابل، هلمند، غزنی و فاریاب ثبت شده است.
 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »