آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
گروه طالبان باید بدون پیش شرط وارد مذاکرات با دولت افغانستان شود

گروه طالبان باید بدون پیش شرط وارد مذاکرات با دولت افغانستان شود

ینس ستولنبرگ؛ سرمنشی ناتو در آستانه نشست سران این سازمان در بروکسل گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از دولت افغانستان به طور همه جانبه حمایت می کند و  هرگز نمی‌گذارد که این سرزمین دوباره به مرکز تروریستان مبدل گردد.
آقای ستولنبرگ در عین زمان که گفت ناتو از پروسۀ صلح افغانستان حمایت می‌کند، از گروه طالبان به شکل جدی خواست تا بدون قید و شرط با دولت افغانستان وارد گفت‌وگو گردد، زیرا آنان نمی‌توانند که از راه‌ نظامی به هدف شان‌ برسند.
وی خطاب به گروه طالبان گفت که برای رسیدن به هدف تان راه سیاسی در پیش گیرید، مذاکره کنید، زیرا از راه جنگ نمی‌توانید که به خواست‌های تان برسید.
وی جزئیات بیش‌تر در این مورد ارائه نکرد.
این درحالی‌ست که قراست نشست سران سازمان ناتو به روز ۵ شنبۀ هفتۀ جاری در بروکسل مرکز بلجیم برگزار گردد و در آن رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی به نماینده‌گی از افغانستان اشتراک کرده‌اند.
شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری قبل از ظهر ام‌روز در یک نشست خبری در کابل گفت که سران ناتو در مورد افغانستان، تروریزم جهانی و تهدیدهای ناشی از آن صحبت می‌نمایند.
معاون سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری گفت که نتایج نشست ناتو برای دولت افغانستان بی‌نهایت مهم است؛ زیرا در آن نشست تصمیم گرفته خواهد که کشورهای عضو ناتو از نیروهای امنیتی افغان تا سال ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند یا خیر.
آقای مرتضوی هم‌چنان گفت که رییس جمهور غنی نیز در آن نشست در مورد دست‌آورهای حکومت وحدت ملی سخن‌رانی خواهد کرد.
این درحالی‌ست که شماری از آگاهان سیاسی در افغانستان می‌گویند که دولت وحدت ملی خواست‌های ناتو را نتوانسته که به شکل کامل تطبیق و برآورده کند

 ارسال در حدود 4 روز قبل  ادامه مطلب »