آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
۵۴ درصد دانش آموزان بامیان به فضای آموزشی معیاری دسترسی ندارند

۵۴ درصد دانش آموزان بامیان به فضای آموزشی معیاری دسترسی  ندارند

مسئوولان اداره معارف در ولایت بامیان می‌گویند که بیش از ۵۴ در صد از دانش آموزان از داشتن صنف‌های معیاری محروم بوده در مکانهای غیر معیاری و غیر استاندارد دوره تعلیمی شان را سپری می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، ایوب آروین؛ رییس معارف ولایت بامیان می‌گوید که در حال حاضر در سطح ولایت بامیان ۵۴ در صد از متعلمین این ولایت در مکان های غیر معیاری سالهای تعلیمی شان‌را سپری کرده و از داشتن صنوف معیاری محروم هستند.
آقای آروین، نبود صنوف معیار کمبود بست های معلمین و کمبود کتاب‌های درسی را از دیگر مشکلات معارف در ولایت  بامیان بر شمرد.
رییس معارف ولایت بامیان افزود که در حدود بیش از ۵۷ درصد از متعلمین به کتابهای درسی دسترسی ندارند و آنان مجبور هستند تا کتابهای درسی را از بازار آزاد خریداری نمایند.
از سویی دیگر برخی از دانش آموزان در ولایت بامیان نیز از کمبود کتاب، کمبود استاد در مکاتب، پایین بودن کیفیت درسی و نبود صنوف درسی شکایت دارند.
این دانش آموزان می‌گویند کمبود کتاب در مکاتب مشکل جدی را برای دانش آموزان این ولایت به وجود آورده و آنان مجبور هستند تا کتابهای کاپی که اغلب پریده‌گی نیز دارند با قیمت گزاف خریداری نمایند.

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »